Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

Sprzęgła hydrokinetyczne wynalezione zostały przez profesora Hermanna Fottingera. Wykorzystał on fizyczne zjawisko bezwładności cieczy. Mechanizm ten przenosi ruch obrotowy z elementu czynnego na bierny za pośrednictwem oleju, emulsji lub wody znajdującej się w obiegu zamkniętym. W dużym uproszczeniu sprzęgło hydrokinetyczne składa się z pompy oraz turbiny, które są połączone ze sobą poprzez ciecz w obrębie jednej obudowy.

regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego

CIĘCIE
Obudowę sprzęgła rozcinamy w celu przeprowadzenia procesu regeneracji.

MYCIE
Po rozcięciu wszystkie elementy wewnątrz korpusu zostają dokładnie umyte ze wszelkich olei i smarów oraz  są wypłukiwane resztki okładzin ciernych i opiłki metalu.

DOKŁADNE SPRAWDZENIE
Dopiero po dokładnym wyczyszczeniu wszystkich części sprzęgła hydrokinetycznego zostają wykryte wszelkie usterki i precyzyjnie określamy jego stan techniczny.

WYMIANA CZĘŚCI
Po ocenie technicznej wymieniamy wszystkie zużyte części, takie jak okładziny czy łożyska na nowe. Operujemy markowymi częściami podczas naprawy które pozwalają nam ofiarować klientowi 6-miesięczną gwarancję.

SPAWANIE
Przy wykorzystaniu bezobsługowej spawarki sterowanej numerycznie możemy zapewnić najwyższą jakość spawu.

regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego 2
3

TESTY ZANURZENIOWE
Za każdym razem testujemy szczelność sprzęgła hydrokinetycznego poprzez test zanurzeniowy na specjalistycznym urządzeniu wytwarzającym ciśnienie. 10 BAR.

TESTY POMIAROWE
Przed procesem wywarzania sprzęgło przechodzi test dokładności łączenia spawu na precyzyjnej aparaturze pomiarowej.

DYNAMICZNE WYWAŻANIE
Ostatnim etapem całego procesu regeneracji jest wyważanie, a jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala wyeliminować wszelkie wibracje podczas dalszej eksploatacji.

Chcesz zregenerować sprzęgło hydrokinetyczne? Zadzwoń!


tel. 790 799 899